REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemii
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
[Katowice] Muzeum Śląskie się rozrastaartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Muzeum Śląskie się rozrasta
W siedzibie nowego Muzeum Śląskiego podpisano umowę na dofinansowanie projektu rewitalizacji zabytko...
Krakowski Park Technologiczny wspiera inwestycję w Klęczanachartykuł
Pokaż artykuł
Krakowski Park Technologiczny wspiera inwestycję w Klęczanach
Krakowski Park Technologiczny wydał kolejną w tym roku decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Z ulgi podatkowej skorzysta Kopalnia Surowców Skalnych – Klęczany sp. z o.o., jeden z największych producentów kruszyw łamanych w Małopolsce.
Metro na Bemowie – tunele gotowe, pora na tory i perony artykuł
Pokaż artykuł
Metro na Bemowie – tunele gotowe, pora na tory i perony
Dziś wczesnym popołudniem tarcze TBM Anna i Krystyna, które drążą tunele metra, zakończyły pracę na ostatnim odcinku linii M2. Ich rozmontowanie i wydobycie zajmie około miesiąca. Teraz pora na kolejne etapy budowy podziemnej kolei na Bemowie – m.in. torowisko i perony nowych stacji.
W Polsce powstanie pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej biogazownia produkująca biometan połączona z wychwytywaniem i skraplaniem COartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej biogazownia produkująca biometan połączona z wychwytywaniem i skraplaniem CO
Spółka BZK Energy otrzymała dofinansowanie z prestiżowego unijnego Funduszu Innowacyjnego na realizację projektu AMBASSADOR. To pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej instalacja produkująca biometan połączona z wychwytywaniem i skraplaniem CO2. Projekt AMBASSADOR ma na celu wdrożenie modelowej produkcji energii w obiegu zamkniętym. Instalacja połączy zaawansowane procesy fermentacji beztlenowej z nowoczesnymi technologiami oczyszczania biogazu i wychwytywania dwutlenku węgla.
Dodatkowe środki na krajowe inwestycje KGHM. Zapowiedź zmian w podatku miedziowym artykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe środki na krajowe inwestycje KGHM. Zapowiedź zmian w podatku miedziowym
W piątek 23 maja 2025 roku rząd oficjalnie zapowiedział modyfikację zasad naliczania podatku miedziowego. Proponowane zmiany wesprą realizację inwestycji niezbędnych dla dalszego rozwoju KGHM i w efekcie całego regionu Zagłębia Miedziowego. Mogą one również pomóc w dążeniu Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. do obniżenia kosztów wydobycia. Zapowiedziane zmiany to efekt wielomiesięcznego dialogu Zarządu KGHM ze stroną rządową.
Wkrótce ponad 50 proc. sklepów POLOmarket z fotowoltaikąartykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce ponad 50 proc. sklepów POLOmarket z fotowoltaiką
Do końca pierwszego kwartału 2024 r. co drugi sklep największej polskiej sieci supermarketów będzie wyposażony z instalację fotowoltaiczną, która zaspokoi aż 30 proc. rocznego zapotrzebowania na energię każdej placówki. Inwestycje w OZE to jeden z filarów działań POLOmarketu w zakresie długoterminowych działań ESG spółki.
Port Gdańsk na II miejscu na Bałtykuartykuł
Pokaż artykuł
Port Gdańsk na II miejscu na Bałtyku
Od stycznia do końca lipca br. w Porcie Gdańsk przeładowano ponad 36 mln ton towarów. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Niemal wszystkie grupy ładunkowe zanotowały wzrosty. Największy skok jest w drewnie – o 3150 proc.
Największe polskie firmy energetyczne potrzebują szybszych zmian prawnych dla realizacji strategii rozwojuartykuł
Pokaż artykuł
Największe polskie firmy energetyczne potrzebują szybszych zmian prawnych dla realizacji strategii rozwoju
Ambitne strategie rozwoju, opublikowane w ostatnich miesiącach przez największe polskie spółki energetyczne – Orlen, Tauron i Enea, wymagają od rządu szybszych zmian legislacyjnych, zwłaszcza w obszarze odnawialnych źródeł energii, twierdzą eksperci Baker McKenzie. Bez przyspieszenia prac legislacyjnych, spółki skarbu państwa mogą napotkać wyzwania w realizacji celów związanych z rozwojem własnych OZE i osiągnięciem neutralności klimatycznej.
firma
Pokaż firmę
Zakład Kominiarski Jakub Małmyga
Warszawa, J. Dąbrowskiego 74/11
TAURON posadził 200 tysięcy drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
TAURON posadził 200 tysięcy drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce
Ponad 30 hektarów obszarów leśnych obsadził TAURON wraz z Lasami Państwowymi blisko 200 tysiącami drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce. We wspólnej akcji posadzono drzewa, które mogą pochłaniać rocznie nawet blisko 1400 ton CO2 i tym samym zrównoważyć emisję 400-tysięcznego miasta.
GOjump, ul. Sikorkiinwestycja
Pokaż inwestycję
GOjump, ul. Sikorki
Kraków, Nowa Huta, Sikorki 23
[Wrocław] Centrum Geriatriiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Centrum Geriatrii
Wrocław, Psie Pole
W fabrykach Stellantis w Polsce powstają jedne z największych carportów fotowoltaicznych w Środkowej Europieartykuł
Pokaż artykuł
W fabrykach Stellantis w Polsce powstają jedne z największych carportów fotowoltaicznych w Środkowej Europie
Pion produkcyjny Stellantis w Polsce przechodzi do kolejnego etapu transformacji energetycznej, realizując projekt farm fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 54 hektara. Całkowita moc instalacji wyniesie 58 MW i zaopatrzy w energię cztery zakłady produkcyjne Stellantis: w Gliwicach, Skoczowie i dwa w Tychach.
W Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii artykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii
W województwie śląskim zrealizowana zostanie kolejna wielka inwestycja. W liczących ponad 170 tysięcy mieszkańców Gliwicach powstanie wielki Park Zielonej Energii. Kwota dofinansowania tego projektu wyniosła blisko 271 mln zł. Realizacja Parku Zielonej Energii, finansowana będzie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, budżetu Miasta Gliwice, środków własnych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. oraz funduszów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
[śląskie] SEJ: Przetarg na budowę bloku fluidalnegoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] SEJ: Przetarg na budowę bloku fluidalnego
Spółka Energetyczna Jastrzębie ogłosiła przetarg na budowę kogeneracyjnego bloku fluidalnego CFB o m...
Na start trzeciego tunelu jednotorowego w Łodzi – przenoszenie TBM nad torami [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na start trzeciego tunelu jednotorowego w Łodzi – przenoszenie TBM nad torami [ZDJĘCIA]
Budowa podziemnego połączenia Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec weszła w kolejny etap. Od 19 stycznia mniejsza maszyna TBM jest przenoszona nad torami linii Łódź – Łowicz do komory przy ul. Żniwnej, skąd rozpocznie drążenie trzeciego tunelu jednotorowego. Inwestycja otworzy aglomerację łódzką na nowe połączenia dalekobieżne, regionalne i aglomeracyjne. Przedsięwzięcie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 1,8 mld zł netto jest współfinansowane z POIiŚ.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] BROEN S.A.
Dzierżoniów, Ostroszowice
[Wleń] Zamek "Lenno"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wleń] Zamek "Lenno"
Wleń
Synthos zrealizował kolejną wielką inwestycję w Oświęcimiu. Stawia na nowoczesną energetykęartykuł
Pokaż artykuł
Synthos zrealizował kolejną wielką inwestycję w Oświęcimiu. Stawia na nowoczesną energetykę
Synthos, lider w branży chemicznej należący do Grupy MS Galleon Michała Sołowowa, stawia kolejny strategiczny krok w kierunku rozwoju nowoczesnej energetyki. Firma konsekwentnie realizuje transformację energetyczną, której celem jest dostarczanie stabilnej i zrównoważonej energii – zarówno na potrzeby własnych zakładów, jak i gospodarki.
REKLAMA